Fixtures 27th – 29th October

Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

 

Saturday 27th October

(2.pm KO Unless Stated)

 

Munster Youths Cup 2nd Round

 

Grenwood                   v          Kilreen Celtic               Lenanaghamore 11am(D. Klier)

St Marys                      v          Lyre Rovers                 St Marys Park              (R. Conway)

Kanturk                        v          Skibereen                    Kanturk                        (A. O’Connell)

Lakewood Ath             v          Youghal Utd                Ovens                          (J. Thompson)

Midleton                     v          Carrigaline Utd           Knockgriffin                 (P. Hayes)

Leeside                        v          Springfield Ramblers  Leeside Park                (C. Sheehan)

Carrigaline Utd A        v          Douglas Hall                Ballea Park 5pm          (K. O’Sullivan)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1

 

Springfield Ramblers Av          Lakewood Ath A          John Murphy Park       (W. Bruton)

Passage                       v          Leeds                           Passage                       (D. Quinn)

Watergrasshill            v          Rockmount                  Skenagh Park              (J. Philpott)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1A

 

Avondale Utd              v          Kilworth Celtic            Avondale Park             ()

Bandon                        v          Everton                        Town Park                   (J. Sweeney)

Kinsale                         v          Macroom                    Maddens Field            (P. Higgins)

Riverstown                  v          Castleview                   Gaca                            (H. McGovern)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Blarney Utd A              v          Wilton Utd                   O’Shea Park 6.30         (J. Mannix)

Carrigaline Utd A        v          Midleton                     Ballea Park 7pm          (M. O’Connell)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1A

 

Grenwood                   v          Douglas Hall                Alsha Park 11am         (R. Crean)

 

 

 

 

Sunday 28th October

(2.pm KO Unless Stated)

 

FAI U17 Cup 2nd Round

 

Coachford                   v          Carrigaline Utd           The Glebe                    (J. Thompson)

Blarney Utd                 v          Kilren Celtic                 O’Shea Park                 (P. Hayes)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Riverstown                  v          Springfield Ramblers  Gaca                            (P. Higgins)

Castleview                   v          Ballincollig                  O’Sullivan Park            (D. Klier)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1A

 

College Corinthians     v          Watergrasshill            Corinthians Park         (A. O’Connell)

Ballinhassig                 v          St Marys                      Gortnalougha              (J. Sweeney)

Carrigtwohill               v          Corkbeg                       Ballyadam                   (D. Quinn)

Carrigaline Utd B        v          Innshvilla                     Ballea Park 4pm          (H. McGovern)

 

Monday 29th October

(11am KO)

 

FAI U17 Cup 2nd Round

 

Ringmahon Rgs           v          Douglas Hall                Ringmahon Park         (A. McDonagh)