Fixtures 31st August – 06th September

Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

 

Friday 31st August

 

Daly Industrial Supplies U18 Premier

 

Carrigaline Utd  v              Blarney Utd                        Ballea Park 7.30 (A. McDonagh)

 

Saturday 1st September (2.30pm KO Unless Stated)

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup

 

Kinsale                                  v              Mallow Utd                        Maddens Field                  (J. Sweeney)

 

Daly Industrial Supplies U18 Premier

 

Greenwood                       v              Lakewood Ath                   Leneghamore 11am        (J. Mannix)

Coachford                           v              Springfield Ramblers      The Glebe                           (J. Thompson)

Mayfield Utd                     v              College Cors                       John Murphy Park           (K. O’Sullivan)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1

 

Douglas Hall                        v              Passage                                Moneygourney 1pm      (P. Higgins)

Midleton                             v              Watergrasshill                   Knockgriffin                        (D. Klier)

Lakewood Ath A               v              Leeside                                Ovens                                   (A. O’Connell)

Springfield Ramb A          v              Youghal Utd                       John Murphy Park           (J. Philpott)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1A

 

Castleview                          v              Macroom                            O’Sullivan Park  (C. Sheehan)

Kilworth                               v              Everton                                Kilworth                               (H. McGovern)

Park Utd                              v              Bandon                                Brigdon                                (D. Quinn)

Avondale Utd                    v              Riverstown                         Avondale Park                   (W. Bruton)

Kilreen Celtic                      v              Carrigaline Utd A              Ballyphehane Park          (A. McDonagh)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Blarney Utd                        v              Midleton                             O’Shea Park 6.30              ()

 

 

Sunday 2nd September (2.3pm KO Unless Stated)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1

 

Carrigtwohill                       v              Rockmount                         Ballyadam 11am               (J. Mannix)

 

Daly Industrial Supplies U17 Premier League

 

Carrigaline Utd  v              Fermoy                                Ballea Park 4pm                (D. Klier)

St Marys                              v              Blarney Utd                        St Marys Park                    (C. Sheehan)

College Cors                       v              Springfield Ramblers      Corinthians Park               (J. Thompson)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Ballincollig                           v              Carrigaline Utd A              Landing Field                      (A. O’Connell)

Castleview                          v              Ringmahon Rgs O’Sullivan Park  (J. Sweeney)

Kilreen Celtic                      v              Coachford                           Ballyphehane Park          (P. Buckley)

Springfield Ramblers      v              Kanturk                                John Murphy Park           (P. Higgins)

Riverstown                         v              Wilton Utd                          Gaca                                      (M. O’Connell)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1A

 

Carrigtwohill                       v              Ballinhassig                         Ballyadam                           (D. Quinn)

Corkbeg                               v              Innshvilla                             Corkbeg                               (J. Philpott)

Douglas Hall                        v              Watergrasshill                   Moneygourney                (B. Noonan)

College Cors                       v              St Marys                              Corinthians Park               (K. Morey)

Greenwood                       v              Carrigaline Utd B              Alsa Park                              (H. McGovern)

 

Tuesday 4th September (6.30  KO)

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup Q-Finals

TBC

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1

 

Leeds                                    v              Douglas Hall                        Leeds Park                          (P. Hayes)

Carrigtwohill                       v              Midleton                             Ballyadam                           (P. Higgins)

Rockmount                         v              Lakewood Ath A               Rockmount Park               (W. Bruton)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1A

 

Castleview                          v              Avondale Utd                    O’Sullivan Park  (J. Sweeney)

Park Utd                              v              Kilworth                               Brigdown                             (R. Conway)

Riverstown                         v              KIlreen Celtic                     Gaca                                      (H. McGovern)

 

Thursday 6th September(6.30 KO)

 

Gussie Walsh Trophy Q-Finals

TBC