Fixtures 24th – 30th August

Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

 

Friday 24th August

 

Daly Industrial Supplies U18 Premier

 

Blarney Utd                           v              Coachford                             O’Shea Park 7.30 (J. Mannix)

 

Saturday 25th August (2.30pm KO Unless Stated)

 

Daly Industrial Supplies U18 Premier

Lakewood Ath                      v              Carrigaline Utd     Ovens                                     (D. Klier)

Springfield Ramblers           v              Grenwood                             John Murphy Park               (C. Sheehan)

College Cors                          v              Mayfield Utd                         Corinthians Park   (J. Thompson)

Daly Industrial Supplies U18 League 1

Youghal Utd                           v              Lakewood Ath A   Adrath Park                           (R. Conway)

Watergrasshill                      v              Douglas Hall                          Skehanagh Park    (A. McDonagh)

Leeds                                     v              Carrigtwohill                         Leeds Park                            (A. O’Connell)

Leeside                  v              Rockmount                            Leeside Park                         (PJ Aherne)

Passage                  v              Midleton                                Passage                  (D. Quinn)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1A

Bandon                  v              Kilworth Celtic                      Town Park 11am  (J. Sweeney)

Mallow Utd                            v              Castleview                             Academy Pitch     (H. McGovern)

Everton                  v              Kilreen Celtic                        Everton Park                         (J. Philpott)

Riverstown                            v              Park Utd                 GAC                                        (W. Bruton)

Macroom                               v              Avondale Utd                        Macroom                               (P. Hayes)

Carrigaline Utd A  v              Kinsale                                   Ballea Park 5pm   (P. Higgins)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Carrigaline Utd A  v              Springfield Ramb A              Ballea Park 7pm   (R. Crean)

 

Sunday 26th August (2.3pm KO)

 

Daly Industrial Supplies U17 Premier League

 

Springfield Ramblers           v              Carrigaline Utd     John Murphy Park               (A. O’Connell)

St Marys                 v              Douglas Hall                          St Marys Park 3pm               (J. Thompson)

Fermoy                  v              College Cors                          Carrig Park                            (A. McDonagh)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Kanturk                  v              Castleview                             Kanturk                  (W. Bruton)

Ringmahon Rgs     v              Ballincollig                             Ringmahon Park   (R. Conway)

Coachford                             v              Wilton Utd                             The Glebe                              (D. Quinn)

Midleton                                v              Kilreen Celtic                        Kncokgriffin                          (D. Klier)

Riverstown                            v              Blarney Utd A                       Gaca                                       (J. Philpott)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1A

 

Ballinhassig                            v              Carrigaline Utd B  Gortnalougha                        (P. Higgns)

College Cors                          v              Corkbeg                 Corinthains Park   (H. McGovern)

Innshvilla                               v              Douglas Hall                          Innshannon                           (P. Hayes)

Watergrasshill                      v              St Marys                                 Skenanagh Park    (J. Sweeney)

Greenwood                           v              Carrigtwohill                         Alsha Park                             (C. Sheehan)

 

Tuesday 28th August (6.30 KO)

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup 2nd Round.

Springfield Ramblers           v              Watergrasshill                      John Murphy Park               (J. Mannix)

Kinsale                                   v              Mallow Utd                            Maddens Field                      (R. Crean)

Leeside                  v              Springfield Ramblers ALeeside Park                                (D. Klier)

Macroom                               v              Greenwood                           Macroom                               (A. O’Connell)

Everton                  v              Blarney Utd                           Everton Park                         (J. Thompson)

Youghal Utd                           v              Mayfield /Cline Utd             Adrath Park                           (R. Conway)

College Cors                          v              Lakewood Ath                      Corinthians Park   (W. Bruton)

Passage                  v              Carrigaline Utd A  Passage                  (D. Quinn)

 

Thursday 30th August (6.30 KO)

 

Gussie Walsh Trophy 2nd Round

Fermoy                  v              Kilreen Celtic                        Carrig Park                            (J. Philpott)

Douglas Hall                          v              College Cors A                      Moneygourney    (Pj Aherne)

Wilton Utd                             v              Blarney Utd                           Lee Road                               (P. Higgins)

Castleview                             v              Ballincollig                             O’Sullivan Park     (P. Hayes)

Innshvilla                               v              St Marys                 Innshannon                           (H. McGovern)

College Cors                          v              Kanturk                  Corinthians Park   (J. Mannix)

Coachford                             v              Riverstown                            The Glebe                              (A. McDonagh)

Ringmahon Rgs     v              Corkbeg                 Ringmahon Park   (C. Sheehan)