Fixtures 18th August – 23rd August

Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

 

Friday 18th August

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup Prem Round.

Mayfield Utd               v          Kilreen Celtic              Mayfield Park 7pm     (J. Sweeney)

 

Saturday 18th August (2.30pm KO Unless Stated)

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup 1st Round.

Leeds                           v          Greenwood                 Leeds Park                   (D. Klier)

Youghal Utd                v          Midleton                     Adrath Park                 (J. Philpott)

Kilworth Celtic                        v          Everton                        Sheila Flynn Park         (A. McDonagh)

Park Utd                      v          Watergrasshill                        Brigdon                       (D. Cronin)

Macroom                    v          Lakewood Ath A          Macroom                    (J. Thompson)

Riverstown                  v          Kinsale                         GACA                           (D. Quinn)

Bandon                        v          Blarney Utd                 Town Park                   (A. O’Connell)

Castleview                   v          Springfield Ramblers A O’Sullivan Park         (P. Higgins)

Lakewood                    v          Rocmount                    Ovens                          (P. Hayes)

Coachford                   v          College Corinthians    The Glebe                    (H. McGovern)

Springfield Ramblers  v          Douglas Hall                John Murphy Park       (C. Sheehan)

Carrigaline Utd A        v          Avondale utd               Ballea Park 5pm         (PJ Aherne)

 

 

Gussie Walsh Trophy 1st Round

 

Blarney Utd A              v          Kilreen Celtic              O’Shea Park 6.30        (R. Crean)

 

Sunday 19th August (2.30pm KO Unless Stated)

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup 1st Round.

 

Carrigtwohill               v          Leeside                        Ballyadam                   (J. Mannix)

 

Gussie Walsh Trophy 1st Round

 

St Marys A                   v          College Cors                St Marys Park              (PJ Aherne)

Fermoy                        v          Watergrasshill                        Carrig Park                  (R. Conway)

Springfield Ramblers  v          Blarney Utd                 John Murphy Park       (D. Quinn)

Ballinhassig                 v          Coachford                   Gortnalougha              (W. Bruton)

Ballincollig                  v          Carrigaline Utd B        Landing Field               (J. Philpott)

Douglas Hall                v          Midleton                     Moneygourney            (D. Klier)

Greenwood                 v          Castleview                   Alsa Park                     (A. O’Connell)

Riverstown                  v          Springfield Ramblers AGACA                          (J. Thompson)

Ringmahon Rgs           v          Carrigtwohill               Ringmahon Park         (C. Sheehan)

College Cors A                        v          Carrigaline Utd A        Corinthians Park         (A. McDonagh)

Carrigaline Utd           v          St Marys                      Ballea Park                  (H. McGovern)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

 

Kanturk                        v          Wilton Utd                   Kanturk                        (P. Hayes)

 

Tuesday 21st August (6.45 KO)

 

Daly Industrial Supplies U18 League Cup 1st Round.

Mayfield Utd / Kilreen Celtic  v          Carrigaline Utd           Venue Later    (D. Klier)

Daly Industrial Supplies U18 League 1

Midleton                     v          Youghal Utd                Knockgriffin                 (A. O’Connell)

Springfield Ramblers Av         Watergrasshill                        John Murphy Park       (J. Thompson)

Rockmount                  v          Leeds                           Rockmount Park          (A. McDonagh)

Carrigtwohill Utd        v          Leeside                        Ballyadam                   (P. Hayes)

Lakewood A                 v          Passage                       Ovens                          (J. Philpott)

 

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1A

 

Kinsale                         v          Bandon                        Maddens Field                        (PJ Aherne)

Park Utd                      v          Mallow Utd                 Brigdon                       (R. Conway)

Everton                        v          Macroom                    Everton Park               (R. Crean)

Avondale Utd              v          Kilreen Celtic              Avondale Park             (P. Higgins)

Castleview                   v          Riverstown                  O’Sullivan Park            (J. Sweeney)

 

Thursday 23rd August (6.45 KO)

 

Daly Industrial Supplies U18 League 1A

 

Kilworth Celtic                        v          Carrigaline Utd A        Kilworth                       (W. Bruton)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1

Blarney Utd A              v          Kanturk                        O’Shea Park                (H. McGovern)

Midleton                     v          Carrigaline Utd A        Knockgriffin                 (J. Sweeney)

Kilreen Celtic              v          Ringmahon Rgs           Ballyphehane Park      (J. Mannix)

Ballincollig                  v          Coachford                   Landing Field               (R. Crean)

Springfield Ramblers Av         Riverstown                  John Murphy Park       (P. Higgins)

Castleview                   v          Wilton Utd                   O’Sullivan Park            (J. Philpott)